Mikroskop pozwala na mało inwazyjne leczenie, przy jak największym komforcie Pacjenta. Jest nieodłącznym elementem mojej codziennej pracy, bez którego nie byłabym w stanie osiągać tak perfekcyjnych rezultatów leczenia.
ZASTOSOWANIE MIKROSKOPU CODZIENNEJ PRACY
DIAGNOSTYKA
Dokonujemy szczegółowej analizy tkanek twardych zęba, jak i miękkich na błonie śluzowej Pacjenta – precyzyjnie diagnozując zmiany próchnicowe oraz zapalne w jamie ustnej.
Usuwamy kamień nazębny w kontroli mikroskopowej, komfortowo dla Pacjenta, co pozwala dokładnie usunąć złogi kamienia z najmniej widocznych miejsc i przestrzeni międzyzębowych, niewidocznych gołym okiem.
LECZENIE ZACHOWAWCZE
Preparacja zęba pod mikroskopem pozwala uniknąć nadmiernej utraty zdrowych tkanek zęba Pacjenta, przy dokładnym oczyszczeniu zmian próchnicowych. Praca w powiększeniu pozwala na odtworzenie punktów stycznych, dzięki czemu Pacjent nie ma problemów z nitkowaniem i stanami zapalnymi w dziąśle.
Jesteśmy w stanie odnaleźć wszystkie kanały korzeniowe, dokładnie je opracować i wypełnić, jak również usuwać złamane narzędzia w kanałach korzeniowych. Możemy także przeprowadzać powtórne leczenia kanałowe, aby uniknąć usunięcia zęba.
Podczas szlifowania pod prace protetyczne (licówki, korony, mosty) jesteśmy w stanie przy użyciu mikroskopu mało inwazyjnie spreparować zęba, (w większości przypadków bezboleśnie , bez znieczulenia) wydłużając tym jego żywotność.